Kültéri finn szauna, fal 38 mm, külső méretek sz 196 x mé 196 x ma 228 cm, 2 főre tervezve.
Német minőség a prémium német Karibu Holztechnik GmbH gyártótól.
Finn szauna kültéri modellje kertjébe. A szauna 2 fő részére készült. Gyártója, a németországi brémai KARIBU HOLZTECHNIK cég termékeivel sikeresen építette a skandináv szaunahasználat évszázados hagyományait, miközben beépítette a mai modern technológiákat. Bontott állapotban készletben szállítjuk, ahol a falak egyedi faprofilokból készülnek, amelyeket egyszerűen össze kell rakni és összecsavarozni. Ez garantálja az egyszerű összeszerelést, amelyet bármely barkácsoló meg tud kezelni. A szauna falai speciálisan simított deszkákból állnak, dupla csappal és horonnyal, ami rendkívüli fugaszilárdságot garantál.
Szauna kályha:
A szauna szállítása nem tartalmazza a kályhát. Ez egy kültéri szauna, ezért javasoljuk egy nagy teljesítményű, 9 kW-os kályha beszerzését. Viszont 400 V-os, 16 A-es biztosítékra, 5 x 2,5 mm-es kábelre van szükségem, a bekötést javasoljuk szakemberrel. Nagy előnye a szauna gyors felfűtése. Közvetlenül a kályhára integrált vezérlővel vagy külső digitális vezérlővel szállítjuk (a szaunán kívüli telepítéshez). Minden kályhamodell belső részei korrózióálló anyagokból készülnek, és 18 kg szaunakővel szállítjuk. A szauna szauna hőmérsékletre való felfűtésének hozzávetőleges idejét az „Utasítás“ fülön találja a „A szauna felfűtésének hozzávetőleges ideje.“
Rövid leírás:
A szauna alapjai
Kérjük, fokozott figyelemmel járjon el szaunaháza alapozásánál. Az alapot úgy építse meg, hogy az alapozás felső széle körülbelül 5 cm-rel a környező terep fölé nyúljon. Az alapot pontosan ki kell egyenlíteni és vízteleníteni, hogy az alapgerendák vízszintesen feküdjenek. A talajjal való közvetlen érintkezés és a talajnedvesség gerendákba való behatolásának megakadályozása érdekében a ház tartórácsát alá kell vonni bitumen kartoncsíkokkal (nem része a szállításnak). Az alapozás tartóssága érdekében a következő legfontosabb előfeltételek betartása szükséges - aljzat, szögletesség és pontos sík. Minőségi alapozással a ház évekig tovább fog tartani. Kérjen tanácsot, vagy építtesse meg az alapot egy profi építővel. Ha a szaunát a nyáron kívül a hidegebb hónapokban is használni szeretné, javasoljuk, hogy megfelelő hőszigetelést, ideális esetben ásványgyapotot (nem része a csomagnak) helyezzen az alapozó rácsba a padlódeszkák alatt.
Tető:
A tető 16 mm-es fa deszkából készült. A tetőfedést a szállítás nem tartalmazza, az építés után azonnal fel kell szerelni saját választása szerint. Ferdetetős házakhoz öntapadós bitumenes kartont, lapostetőre öntapadós alumínium-bitumenes tetőfóliát ajánlunk. A bitumenes zsindely 15o- nál nagyobb lejtésű tetőkre is alkalmas. A szükséges tekercsszám 1 x 5 méteres öntapadó ALU-bitumenes tetőfedő ehhez a házmodellhez = 2 tekercs.
A ház felületkezelése:
Ezt a házmodellt professzionális KARIBU festékben (terragrau színű RAL 0604005) szállítjuk:
A szauna fűtése:
A szauna hőmérsékletének 80-90°C között kell ingadoznia. Figyelembe kell venni, hogy a meleg levegő felhalmozódik a mennyezeten, így a hőmérséklet különböző magasságokban jelentősen változhat. A padló hőmérsékletének 20-25°C körül, a padok szintjén a hőmérsékletnek 65-75° C. Mérje meg a hőmérsékletet legalább 10 cm -re a falaktól. Ha a szabadtéri szaunát még télen is használni kívánja, vegye figyelembe, hogy a kültéri körülmények alapvetően befolyásolhatják a felfűtés sebességet, és különösen az elért hőmérséklet magasságát és eloszlását. Fagypont alatti alacsony hőmérsékleten és erős téli hideg szélben a szauna felfűtése lényegesen hosszabb ideig tart. Ha télen használja a szaunát, javasoljuk a szauna padlójának elkülönítését a szauna építési területétől (edzett polisztirol, ásványgyapot, PUR lemez stb. használatával). A nem aláhűtött alapok jelentősen lehűthetik a szauna padlóját, és jelentősen megnövelhetik a helyiség fűtési idejét. Alternatív megoldásként szerelje fel a szaunát extra kályhával.
Tárolás összeszerelés előtt:
Felhívjuk figyelmét, hogy az anyagot tartalmazó csomagolás nem vízálló. A fólia csak a fát védi a szennyeződéstől. Ezért az építőkészletet a végső összeszerelésig száraz helyen tárolja, ne közvetlenül a talajon, védve az időjárási hatásoktól (nedvesség, nap, stb.). Ne tárolja fűtött helyen!
Szaunaház építésének engedélyezése:
A szilárd alapozású faházhoz bizonyos engedélyek szükségesek a helyi hatóságoktól. Ezért házvásárlás előtt érdemes az építési irodában a területrendezési határozattal (az épület helyére vonatkozó döntéssel) ellenőrizni az aktuális helyzetet. Javasoljuk, hogy minden helyi hatóságnál tájékozódjon az arra a területre vonatkozó előírásokról, ahol házát kívánja építeni, mivel a ház építését különböző okok miatt korlátozhatják a hatóságok az Ön kertjében. Ha kertet (földet) bérel, akkor annak tulajdonosával is meg kell állapodnia.
Értesítés:
Csomagolási méretek:
| Kategória | szabadtéri szaunák |
| Tömeg | 450kg |
| Szín | terragrau |
| Külméret szélesség | 1,96m |
| Gyártó | KARIBU HOLZTECHNIK |
| Külméret magasság | 2,28m |
| Ajtó | egyszárnyú zsanérokon hőszigetelő üveggel |
| Szerkezet anyaga | severský smrk |
| Ház fala vastagsága | 38mm |
| A csomag tartalmazza a padlót | igen |
| Tető felület | 5,06m2 |
| Počet rolí ke střešním šindelům (1x5 m) | ks |
| Külméret mélység | 1,96m |
| A bitumen tekercsek száma 0,5x5 m | darab |
| Szauna típusa | finn kültéri szaunák |
| Ionizációs funkció | nem |
| Beépített rádió | nem |
| Személyek száma | 2 |
| Ajánlott kályhák | 9 kW |
| Javasolt szauna kályha típus | elektromos szauna kályha |
| Pad anyaga | rezgőnyárfa |
| Padok száma | 2x / szélesség 57 cm |
Zurzeit liegen keine Bewertungen vor.
Buďte prvý, kto napíše hodnotenie na tento produkt.
